07.02.2019

CANNONDALE FACTORY RACING XC TEAM BUDE JAZDIŤ V OBLEČENÍ A TRETRÁCH SHIMANO S-PHYRE

Tím CFR zdvojnásobuje počet produktov od značky Shimano na sezónu 2019.

Po prechode na Shimano komponenty v roku 2018, rozširuje tím Cannondale Factory Racing spoluprácu so SHIMANO výberom oblečenia a obuvi elitnej rady S-PHYRE, ktorá ich bude sprevádzať až do olympijských hier v roku 2020.

Takto budú elitní tímoví XC olympionici vrátane Manuela Fumica (GER), Henriqua Avanciniho (BRA) a Maxima Marrotta (FRA) obliekať to najpokročilejšie pretekárske oblečenie a obuv, ktoré spoločnosť Shimano vyrába.

Rada S-PHYRE od značky Shimano bola vyvinutá pre elitných jazdcov s jednoduchým cieľom  - maximalizovať prenos sily a urobiť z nich ešte rýchlejších jazdcov.
S-PHYRE oblečenie tomu napomáha tak, že znižuje odpor, minimalizuje trenie a prehriatie. Taktiež využíva princípy pohybu na vytvorenie kompletného systému medzi bicyklom, telom a pohybom jeho svalov.

Na druhej strane, tretry S-PHYRE XC9 kombinujú výhody prenosu sily cestnej tretry s robustnými vlastnosťami, ktoré sú potrebné pre off-road preteky. Tretra váži len 325 g (pri veľkosti 42), má vynikajúcu priľnavosť k SPD pedálom a zvýšenú trakciu na skalách a koreňoch vďaka asymetrickému dezénu vonkajšej podrážky a voliteľným 18 mm hrotom a zvyšuje tak šance na výhru v extrémnych podmienkach.
Cannondale Factory Racing sa bude snažiť využiť tieto vlastnosti na maximum v tých najnáročnejších a najvýznamnejších XC pretekoch, maratónoch a etapových pretekoch na svete.

Tímový manažér Daniel Hespeler hovorí: "Tím CFR XC má vo svojich radách v roku 2019 niekoľko z najlepších XC jazdcov sveta, a tí si zaslúžia produkty, ktoré im umožnia katapultovať sa na popredné priečky. Sezóna 2018 bola doteraz naša najúspešnejšia - vybojovali sme si pódium v ABSA Cape Epic, vyhrali sme tímový titul vo Svetovom pohári XCO, vyhrali sme niekoľko pretekov jednotlivcov vo Svetovom pohári a nakoniec sme korunovali sezónu titulom Majstra sveta v MTB maratóne, ktorý pre nás získal Henrique Avancini.  Teraz hľadáme spôsob, ako udržať nastúpený trend až do Tokia 2020. Rozšírenie našej dlhodobej spolupráce so spoločnosťou Shimano a jej produktami S-PHYRE bol tým chýbajúcim kúskom skladačky. "

V roku 2019 bude Cannondale Factory Racing nosiť oblečenie S-PHYRE na UCI Svetovom pohári v horskej cyklistike, na ABSA Cape Epic a ďalších prestížnych pretekoch XCO, maratónoch a etapových pretekoch po celom svete, vrátane Tankwa Trek, ktorý začína dnes (7. februára) v blízkosti Ceres, v Južnej Afrike.