Menu
Official distributor
21.05.2021

Zastavte výhovorky a buďte fit s e-bicyklom!

Chcete byť aktívnejší a dostať sa toto leto do kondície, ale bojujete s motiváciou? Nech už sú vaše výhovorky akékoľvek, riešením je e-bicykel!

Môžete začať s e-cyklistikou, aby ste boli fit a zdraví, ale verte, že v nej budete aj pokračovať, lebo vás bude baviť. A keď je niečo zábava, prestáva to byť povinnosťou. Tu je zopár výhovoriek, prečo ľudia nechcú cvičiť a zároveň riešení, ktoré prináša e-bike.

Nemám čas.

Koľkokoľvek voľného času máte, váš elektrický bicykel vám ho pomôže čo najlepšie využiť. S podporou prejdete za rovnaký čas dlhší úsek, čo vám pomôže preskúmať nové miesta a vychutnať si jazdu bez toho, aby ste sa cítili vyčerpaní.

Som príliš unavená/unavený.

Nájdenie energie na cvičenie po ťažkom dni je častokrát výzvou pre každého z nás. Stačí sa odhodlať, vyraziť a bicykel vám vďaka elektrike dodá chýbajúcu silu, aby ste vládali pokračovať. Akonáhle ste na e-bicykli s podporou pedálovej asistencie, pocity únavy idú bokom. Cítite prebudenie vďaka vzrušeniu z jazdy.

Cvičenie je nudné.

Na e-bicykli nie. Nepozeráte sa na tú istú stenu v posilňovni, nemusíte behať stále v tom istom parku, naopak, e-bike vás zakaždým môže vziať na nové, nepoznané a vzrušujúce miesta. Nič neprekoná vietor vo vlasoch a vzrušenie z objavovania nového.

Nevládzem šliapať do kopca.

Na elektrickom bicykli prevýšenie necítite, na kopec vyleziete rýchlejšie a s väčšou ľahkosťou. Vďaka intuitívnej a pohotovej pomoci s pedálmi, hneď ako sa trasa začne prevyšovať, e-bike vám začne pomáhať. Výšky budú pre vás vďaka elektrike dosiahnuteľné.

Nie som dosť rýchly.

Kto povedal, že musíte byť rýchli, aby ste mohli jazdiť na bicykli? Zábava je veličina, ktorou sa jazda na bicykli meria, nie rýchlosť. Ale predsa len vieme, aké to je chodiť na výjazdy s rýchlejšími priateľmi a bojovať. E-bicykel Vám umožní vychutnať si jazdu v skupine a nemusíte sa obávať, že budete pozadu, alebo, že sa rýchlo vyčerpáte, aby ste udržali krok.

Nemôžem ísť ďaleko.

S e-bicyklom môžete prejsť väčšiu vzdialenosť pri menšej námahe ako na bežnom bicykli. Doteraz neprístupné trasy vám budú na dosah a navyše ich pohodlne zvládnete. V závislosti od modelu bicykla môžete na jedno nabitie pokryť až 150 km, čo je viac než dosť aj na ten najambicióznejší cyklistický výjazd.

Nemám dostatočnú kondičku.

Ak sa necítite dostatočne fit na to, aby ste mohli bicyklovať, podpora e-bicykla je pre vás ideálny spôsob, ako začať. Môžete cvičiť bez toho, aby ste sa cítili vyčerpaní alebo napätí, vďaka čomu sa budete jednoducho baviť a užívať si jazdu.

Jazda na bicykli každému umožňuje bicyklovať ďalej a častejšie, takže si môžete zlepšiť svoje zdravie a kondíciu spôsobom, ktorý je jednoduchý a zábavný!  Ak chcete začať s e-cyklistikou a vyskúšať si, ako taký e-bike funguje, navštívte vaše najbližšie Servisné Centrum Shimano a dohodnite si skúšobnú jazdu.