Menu
Official distributor
19.01.2022

Vymenili by ste svoje auto za e-bike?

Ak vymeníte auto za e-bike na niektorej z vašich ciest môže to mať obrovský vplyv na vašu pohodu, peňaženku a životné prostredie. Elektrobicykel versus auto sa môže zdať ako veľké rozhodnutie, ale nie je. Nehovoríme „predaj svoje auto“ – nemusí to byť až taký extrém! Na to, aby ste niečo zmenili, stačí, ak na niektorých kratších cestách vymeníte auto za bicykel.

Dve tretiny našich ciest autom majú menej ako 8 kilometrov. To je približne dvadsať minút jazdy na bicykli. Kým zaparkujete auto a prejdete pešo do cieľa, ušetríte len veľmi málo času. V skutočnosti je bicykel v mnohých preplnených mestách na cesty na takú vzdialenosť rýchlejší!

Vyberte si ten správny e-bike, ktorý bude vyhovovať potrebám vášho životného štýlu

Na čo najčastejšie využívate svoje auto? Vyberte si bicykel, ktorý tieto potreby spĺňa. Ak sa len prepravujete, výber mestského e-bicykla je takmer neobmedzený. Ak potrebujete odviezť pasažierov, t. j. vyložiť deti do školy alebo nakúpiť týždňový nákup, potom je e-cargo bicykel to pravé. S dostatočným priestorom na prepravu aj veľkých nákladov a s motorizovaným pedálovým asistentom, ktorý uľahčuje prenášanie ťažkých vecí, môže nákladný bicykel vykonávať prácu malého rodinného auta.

Dochádzajte do práce a do školy

Elektrobicykel je skvelý na prepravu a vyniká pri každodennom dochádzaní. Ak žijete a pracujete v rovnakom meste, je to najjednoduchší spôsobo ako sa vzdať cesty autom. S e-bicyklom bude cesta taká rýchla ako vo väčšine mestských dopravných porstriedkov, a keďže časť výkonu vám dodá motor, nemusíte dochádzať do práce spotení!

Elektrobicykel značne uľahčuje bicyklovanie, takže môžete absolvovať krátku cestu dvakrát denne každý deň bez toho, aby ste na víkend skončili vyčerpaní. Dochádzanie na bicykli sa môže dokonca ukázať ako vaša obľúbená aktivita počas dňa. A rozhodne je mnohokrát lepšia ako sedenie v dopravnej zápche.

Rutinná údržba e-bicykla

Keď dochádzame niekam autom, nemáme tendenciu sa obávať, že sa nám minie benzín alebo že sa auto pokazí cestou do práce. Napriek tomu sa ale ľudia obávajú toho, čo sa stane, ak budú mať problém so svojim e-bicyklom. Na e-bicykli sa toho dá pokaziť len veľmi málo a tie najzákladnejšie a najbežnejšie problémy, ako sú defekty, sa dajú ľahko opraviť doma alebo v cyklistickom servise. Ak sa ubezpečíte, že budete dodržiavať pravidelnú rutinnú údržbu, bude váš bicykel vždy pripravený na jazdu. Váš miestny predajca SHIMANO vám pomôže udržať váš bicykel v perfektnom prevádzkovom stave.

Nezbudnite skontrolovať batériu a nabiť ju  pomocou aplikácie Shimano E-TUBE. To vám umožňuje pozorne sledovať stav batérie, jej nabitie a zostávajúci dojazd, takže naozaj nie je dôvod, aby sa vám bicykel  vybil počas jazdy.

Užite si fitness výhody

Čím viac bicyklujete, tým viac ste fit. Keďže e-bicykle uľahčujú jazdu na bicykli a sú praktickou alternatívou k vášmu autu na krátke cesty, môžete do svojho každodenného života zaradiť viac cvičenia bez toho, aby ste zmenili svoju rutinu. Len výmena jednej 8-kilometrovej cesty autom na bicykli sa rovná dvom hodinám cvičenia týždenne.

Dochádzanie na bicykli znamená, že môžete byť fyzicky aktívny každý deň a prispieť k svojmu duševnému zdraviu, ktoré prináša pobyt vonku. Elektronická cyklistika je zábava! Je to cvičenie, ktoré nie je ako bežné cvičenie. Možno je čas vzdať sa permanentky v telocvični?

Finančné výhody elektrocyklistiky

Kúpa e-bicykla si vyžaduje značnú počiatočnú investíciu, ale potom vám ušetrí peniaze. Keď sa pozriete na náklady na dochádzanie na e-bicykloch v porovnaní s inými spôsobmi dochádzania, denne ušetríte na priebežných nákladoch. Po počiatočných nákladoch sú náklady na priebežnú údržbu a prevádzku výrazne nižšie ako pri každodennom používaní auta, najmä ak zohľadníte drahé parkovacie karty/lístky a neustále sa zvyšujúce náklady na palivo či poistky.

Takže, teraz viete, že nie je také ťažké vymeniť auto za e-bike. Nájdite si te správny pre vás a vydajte sa na cestu na “nových” kolesách.

ep8-commute-75.jpeg
ep8-commute-71.jpeg
ep8-commute-67.jpeg
ep8-commute-17.jpeg