Menu
Official distributor
22.03.2021

SHIMANO OSLAVUJE 100 ROKOV

Od roku 1921 až po 2021 - spoločnosť Shimano dosiahla veľký míľnik, má 100 rokov! Pamätná fotokniha je teraz v predaji a webová stránka výročia už je aktívna.

V meste Sakai v Japonsku v roku 1921 založil Shozaburo Shimano spoločnosť, ktorá niesla jeho meno. O sto rokov neskôr Shimano zamestnáva viac ako 12 000 ľudí v 51 konsolidovaných výrobných, výskumných, predajných a marketingových spoločnostiach po celom svete, pričom stále zostala prevažne rodinnou firmou pod vedením prezidenta Yozo Shimana.

V uplynulých 100 rokoch spoločnosť Shimano vytvorila množstvo produktov, ktoré zanechali v cyklistickom priemysle trvalú stopu.

Počnúc 3.3.3. voľnobežku a postupným pridávaním inovácií, ako sú 3-rýchlostné náboje, indexový systém radenia, páky Dual Control, kazety Hyperglide, radenie Di2 až po SPD pedále. Všetky tieto technológie sa stali v cyklistickom priemysle všadeprítomné a stali sa synonymom najlepších výrobkov vo svojej triede. 

 

Pri tomto výročí však nenájdete Shimano robiť hostiteľské večierky alebo bohaté oslavy. Spoločnosť bude aj naďalej robiť to, čo je pre ňu typické - bude pracovať na vynikajúcich technológiách a nechá svoje produkty hovoriť samé za seba.

“100-ročná” WEBOVÁ STRÁNKA SHIMANO A FOTOKNIHA SHIMANO WORKS 100

Je však samozrejmé, že spoločnosť Shimano je neuveriteľne hrdá na svoje produkty, ktoré vytvorila. Skromne sa skláňame nad vášňou vás, našich zákazníkov, ktorí ste ju tiež našili v našich technológiách a na pamiatku tohto úspechu si Shimano posvieti na niektoré z najdôležitejších udalostí v priebehu posledných 100 rokov prostredníctvom novej webovej stránky a fotoknihy v limitovanej edícii SHIMANO 100 WORKS, ktorú vydala spoločnosť Shimano na oslavu svojho stého výročia.

Iba 2 000 fotokníh bude k dispozícii prostredníctvom predbežnej registrácie a náhodnej lotérie. Obsah pamätnej fotoknihy poskytuje historické pozadie niektorých najprelomovejších produktov spoločnosti Shimano.

Pamätná fotokniha SHIMANO 100 WORKS obsahuje 264 strán (333 mm × 265 mm × 30 mm) a je k dispozícii iba prostredníctvom náhodného zlosovania. Registráciu do zlosovania je možné urobiť na stránke www.shimano.com/en/100th/.

Fanúšikovia spoločnosti Shimano sa navyše budú môcť na novej webovej stránke www.shimano.com/en/100th/ ponoriť do technológií a príbehov mnohých svojich obľúbených produktov. Nielenže je vystavených 100 ikonických produktov s krásnou fotografiou, ale čitatelia sa tiež môžu dozvedieť viac o histórii spoločnosti Shozaburo Shimano a aktivitách, ktoré spoločnosť Shimano podniká na podporu širšieho cyklistického sveta.

Yozo Shimano, prezident spoločnosti Shimano Inc .:

„Zdravím vás pri príležitosti stého výročia založenia spoločnosti Shimano. 21. marca 2021 oslavuje Shimano svoje sté výročie. Pri tejto príležitosti by som vám chcel vysloviť hlbokú vďaku za výnimočnú podporu, ktorú spoločnosti preukazujete už toľko rokov.

História spoločnosti Shimano začala v roku 1921, keď jej zakladateľ Shozaburo Shimano otvoril malú železiareň v Sakai v Osake. Vybudoval základňu v našom podnikaní s cyklistickými komponentmi a prijímal rôzne výzvy vrátane počiatočnej výroby voľnobežiek, ktoré sa v tom čase v podstate dovážali do Japonska.

Za posledné storočie Shimano zažilo radikálne zmeny vo svojom obchodnom a sociálnom prostredí. Napriek týmto zmenám neustále vyvíjame technologické inovácie s cieľom vyrábať vysoko kvalitné a spoľahlivé výrobky pre našich zákazníkov, pričom dodržiavame firemné poslanie: „podporovať zdravie a šťastie prostredníctvom radosti z prírody a sveta okolo nás".

Dnes vidíme rastúci počet ľudí, ktorí si čoraz viac uvedomujú svoje životné prostredie a zdravie. Navyše, z dôvodu všadeprítomného pocitu stagnácie začalo veľa ľudí venovať cyklistike a rybárstvu intenzívnejšiu pozornosť ako kedykoľvek predtým, pretože ich považuje za prostriedok na zbavenie sa stresu a osvieženie tela a mysle. V tomto prostredí si spoločnosť Shimano plne uvedomuje zásadný význam plnenia svojej úlohy propagácie zdravého a bohatého životného štýlu dodávaním svojich výrobkov a vytvárania udržateľnej spoločnosti.

Pri príležitosti stého výročia, ktoré považujeme za štartovaciu čiaru pre ďalšie storočie, spoločnosť Shimano prijala nové logo firemnej značky predstavujúce trojfarebnú líniu svetlozelenej, modrej a tmavomodrej farby, ktoré symbolizujú pevninu, oblohu a more. Tieto farby tiež predstavujú svetonázor spoločnosti Shimano, ktorý sa snaží realizovať.

Sme odhodlaní odovzdať budúcim generáciám výrobného ducha a technológie, ktoré sme zdedili po zakladateľovi, a ďalej rozvíjať spoločnosť Shimano ako spoločnosť zameranú na na vývoj, ktorá sa venuje tvorbe hodnôt, najmä vytváraniu novej a bohatej cyklistickej a rybárskej kultúry. V tomto úsilí by som ocenil vašu nepretržitú podporu.“ 

Počas tak významného výročia Shimano, samozrejme, neskôr v tomto roku predstaví ďalšie zaujímavé momenty. Spoločnosť Shimano sa teší na spoluprácu so svojimi zákazníkmi a na oslavu pozitivity cyklistiky na výstavách a podujatiach v blízkej budúcnosti.

 
txr4illltuy5iqj5jazy-100th-shifter.jpeg
qvwh8sijsm2cytbao9y1-100th-xt-rd.jpeg
qv5k0z5uquaujyqadwft-100th-hg-deore-xt.jpeg
jffjojupq2w28ijmudnb-100th-xtr.jpeg
ftajmwmispkzr02mlvjj-100th-crank.jpeg
382751-1936-shimano-factory-2e5d78-origi.jpg
382750-shimano-freewheel-1921-2163e3-ori.jpg
382749-p19-shozaburo-shimano-d03986-orig.jpg
382748-p155-ad-of-product-0756f5-origina.jpg
382747-p154-wall-signboard-9e70ca-origin.jpg
382746-p38-ad-of-3-speed-hub-ed93a3-orig.jpg
382745-crane-derailleur-aeacf0-original-.jpg
382167-fh-3cbc88-original-1615821957.jpg