Menu
Official distributor
28.04.2020

SHIMANO A LAURENS TEN DAM SA SPOJILI, ABY VYDALI VIDEO ALTERNATÍVY KLASIKY OKOLO FLÁMSKA

Výrobca komponentov a bývalý profesionál sa spájajú na nové gravel dobrodružstvo

Pred dvanástimi mesiacmi sme mohli Laurensa Ten Dama pozorovať v pelotóne Svetovej tour  ako jazdí len pár milimetrov od galusky jazdca pred ním. Teraz, v spolupráci so spoločnosťou SHIMANO, prezúva hladké gumy na gumy s výraznejším dezénom a vydáva sa na svoj alternatívny gravelový program.

Okrem dôkladného testovania SHIMANO GRX sady v niektorých z najnáročnejších gravelových pretekov na svete, bude taktiež vo všeobecnosti pomáhať propagovať gravelovú scénu s niektorými vysoko profilovými vystúpeniami. Prvé z nich prichádza v novom videu, v ktorom Laurens objavuje alternatívnu verziu Okolo Flámska, prechádzajúc štrkovými cestami, prudkými stúpaniami a dláždenými ulicami.

Dobrodružstvá Ten Dama, ktoré boli natočené ešte pred zavedením obmedzení Covid-19 ho zobrazujú ako si hľadá alternatívnu cestu Okolo Flámska v spoločnosti svojich parťákov podkastera Stefana Bolta a gravelového dobrodruha Paula Erringtona. Počas dvoch dní brázdili títo traja jazdci flámske polia, aby prekonali niektoré z najslávnejších stúpaní. Jeden bývalý profesionál, dvaja nedostatočne trénovaní priatelia, mrznúci vietor a dážď a k tomu nezlomný postoj. Čo by sa mohlo pokaziť?!
Pravdupovediac, po mechanickej stránke sa nič nestalo - Ten Dam išiel na svojom Specialized Diverge so špecializovanou gravelovou sadou Shimano GRX Di2 (2x11), s PRO taškou na riaditkách a taškou na rám – bola to však ich dobrodružná povaha, s ktorou to takmer prehnali.

Shimano nie je pre Ten Dama neznámou, keďže počas svojej kariéry jazdil na Dura-Ace. V roku 2019 prešiel na GRX, ale gravel jazdí už oveľa dlhšie: „Aj ako profesionál som často používal na tréning gravel. V roku 2016 som žil v Santa Cruz v Kalifornii, keď ma prvýkrát gravel očaril. Keď som sa vrátil do Európy, snažil som sa nájsť rovnaké nadšenie a často som jazdil na bicykloch na miesta, ako sú belgické Ardény alebo región Eifel v Nemecku, aby som preskúmaval lesy. V tom čase to veľa ľudí nerobilo, ale ja som sa zamiloval do všetkého, čo sa týka tohto typu jazdenia.

Nielenže bude Ten Dam uvádzať Shimano gravel videá, ale bude tiež partnerom spoločnosti Shimano pri gravelových eventoch, ako sú napríklad LTD Gravel Fest a LTD Gravel Raid, holandská séria pretekov, ktorej prepožičiava svoje meno.

„V súčasnosti existuje oveľa väčšie množstvo gravelových produktov a gravelových príležitostí, ktoré približujú dobrodružstvá na dosah ruky. Samozrejme, gravel sa postupne stáva obľúbeným a ja som skutočne nadšený, že môžem čo najväčšiemu množstvu ľudí ukázať, aké krásne gravelové dobrodružstvo môžu zažiť.“
Viac informácií o podujatiach, dobrodružstvách a podcastoch Laurens Ten Dam nájdete na https://www.liveslowridefast.com

 

shimano-gravel-alternative-flanders-345.jpg
shimano-gravel-alternative-flanders-325.jpg
shimano-gravel-alternative-flanders-285.jpg
shimano-gravel-alternative-flanders-272.jpg
shimano-gravel-alternative-flanders-228.jpg
shimano-gravel-alternative-flanders-192.jpg
shimano-gravel-alternative-flanders-147.jpg
shimano-gravel-alternative-flanders-50.jpg