Menu
Official distributor
20.03.2019

PRÍBEH JEDNÉHO MUŽA

Martin Knapec sa stal ambasádorom PEARL iZUMi

Na to, aby si zistil kam ideš, musíš najskôr vedieť odkiaľ si prišiel. V živote človeka sú chvíle, ktoré dajú do pohybu celý tvoj život a dotlačia ťa k lepším zajtrajškom. Predtým než vôbec vznikla značka PEARL iZUMi, bol tu jeden muž. Muž na bicykli. Každý deň jazdil 61 kilometrov, aby doručil 40 kilogramov oblečenia svojim zákazníkom.

Jeho meno je Kinji Shimizu a za 14 rokov sa vypracoval od nosiča oblečenia na bicykli k mužovi, ktorý dnes definuje oblečenie a štýl takmer každého moderného cyklistu. V PEARL iZUMi si vyberajú tie najlepšie materiály, posúvajú svoje myšlienky a koncepty stále ďalej. Ich posadnutosť vo vynachádzaní látok, v študovaní pohybov tela a neustálych inováciách ich doviedla k pevným základom dneška.

PEARL iZUMi dáva športovcom príležitosť byť lepší. A jedným z týchto športovcov je aj slovenský zjazdár Martin Knapec, ktorý je sedemnásobným majstrom Slovenska v Downhille. Má 24 rokov a pochádza z dedinky Stránske, kúsok od Rajeckých Teplíc.

Jeho príbeh ako pretekára sa začal písať už v roku 2008, kedy si zapožičal bicykel a vyjazdil si rovno druhé miesto na Donovaloch. Len tak, bez toho, aby niečo o jazdení vedel. To, že to nebola náhoda, dokázali hneď ďalšie preteky, konkrétne majstrovstvá Slovenska v stredisku Plejsy. Martin vyhral a stále na zapožičanom bicykli. Až po tomto titule mu otec kúpil jeho vlastný.

Aktuálne sa Martin venuje horskej cyklistike a disciplíne enduro, na ktorú presedlal zo zjazdu. Je členom CTM Racing Teamu, za ktorý jazdí už 9 rokov.

Ale príbehy silných mužov nie sú iba o tom, že sa im darí a šťastena stojí pri nich od chvíle, kedy sa rozhodnú do niečoho pustiť. Martin má za sebou sériu zranení a operácií, ktoré ho na istý čas od cyklistiky takmer odradili. Jeho odhodlanie a sila postaviť sa opäť na nohy z neho robia výnimočného muža, ktorý pre cyklistiku žije. Keď nešportuje, snaží sa vybudovať cyklistické centrum v Žilinskom kraji. A to má iba 24 rokov.

Martin: “Značka PEARL iZUMi, ktorú si aktuálne obliekam ma veľmi milo prekvapila. Všetky produkty, ktoré mi ponúkla na plnohodnotné jazdenie a trénovanie sú nielen výkonné a funkčné, ale aj veľmi pohodlné a prinášajú mi ešte väčšiu radosť z bicyklovania. Kompletné vybavenie od tretier cez ponožky, funkčné prádlo, nohavice či bundu mi spríjemňuje a uľahčuje každodenné jazdenie.”

A my vieme, že v Martinovi je veľký potenciál a budeme ho podporovať, pretože ako sa zdá, aj on píše svoj vlastný príbeh jedného muža.


Foto: Marek Moravík, CTM

ao8i6299.jpg
ao8i6288.jpg
ao8i6249.jpg
ao8i6249-0.jpg
ao8i6246.jpg
ao8i6270.jpg
ao8i6811.jpg
ao8i6752.jpg