Menu
Official distributor
29.06.2022

MOTORY SHIMANO EP8 VEDÚ V OCEŇOVANÍ V TESTOCH ČASOPISU E-MONTAINBIKE

Osem z 13 v kategórii „Najlepšie e-MTB roku 2022“ je vybavených našou pohonnou jednotkou EP8.

Najlepšie e-MTB v roku 2022

Tím v E-MOUNTAINBIKE MAGAZINE niečo o e-bicykloch vie. Takže, keď vydajú svoj súhrn o najlepších e-MTB z roku 2022, je to veľká správa medzi jazdcami na e-bicykloch a aj fanúšikmi. Znalosti a odborné vedomosti tímu sú jedny z najpodrobnejších a najdokonalejších v tomto odvetví a navyše, môžu jazdiť na množstve bicyklov, takže vedia, čo majú hľadať, pokiaľ ide o kvalitu jazdy.

S nadšením sme zistili, že z 13 finalistov v ich nedávno vydanom súhrne je osem poháňaných našou pohonnou jednotkou EP8. Náš EP8 s krútiacim momentom 85 Nm v širšom rozsahu kadencie ako kedykoľvek predtým, váži iba 2,6 kg, vďaka čomu je kompaktný, ľahký a nabitý na prasknutie ovládateľnou a vysokovýkonnou silou.

Tím 10 jazdcov testoval bicykle v Taliansku počas 10 dní. Energiu si dopĺňali miestnou na kameni pečenou pizzou a silným espressom. Trasy v okolí Monte Arseni v Toskánsku so zmesou náročného a rozmanitého terénu, vrátane plynulého singletracku a technických stúpaní. Boli tak ideálnym testovacím miestom na dôkladné vyskúšanie každého e-MTB.

 

Výsledky

Hodiny jazdenia viedli k tomu, že tím vymenoval jedného celkového víťaza za najlepšie e-MTB roku 2022. Je ním Yeti 160E T1, plne vybavený SHIMANO EP8 – bicykel, o ktorom hovoria, že ponúka „nové meradlo výkonu na trailoch“.

A nielen to, bicykel ocenený e-MTB Best Buy 2022 je Orbea RISE M-Team, ktorý je tiež vybavený SHIMANO EP8-RS, ako aj pohonom SHIMANO XTR, je označovaný ako „majster všetkých disciplín“ a „a skutočne všestranný, ktorý inšpiruje v každej disciplíne“.

Medzi ďalšie e-MTB vybavené EP8, ktoré sa v skupinovom teste presadili, patrí ROTWILD R.E375 PRO, ktorý „má motor SHIMANO s veľkým výkonom“ a SCOR 4060 Z ST XT, „zábavná jazda na flow trails“. Pri týchto dvoch bicykloch testeri poznamenali, že oba sú vhodné skôr pre skúsených jazdcov kvôli ich „náročnej manipulácii“.

Okrem toho, máme obzvlášť dobrú správu pre tých s menším rozpočtom. V nedávnom skupinovom teste najlepších e-MTB pod 6500 EURO získala Merida eOne Sixty 975 ocenenie ako víťaz testu a Orbea RISE H15 ako “odporúčaná kúpa”.

Alex Evans z BikeRadar sa hlbšie zaoberá EP8 vo svojom podrobnom článku a hovorí, že aktuálne “ja osobne by som si chcel kúpiť bicykel vybavený SHIMANO EP8“.

Pohonnú jednotku ohodnotil obzvlášť vysoko za efektívnosť – „Shimano EP8 sa javí ako najefektívnejší motor, kde hmotnosť bicykla, zmes plášťov a cestné alebo poveternostné podmienky mali najmenší vplyv na dojazd batérie“ – dodávka energie, najmä pri nízkej kadencii, a za jeho celkový pocit „prirodzenej jazdy“.

Najlepšie e-MTB roka 2022: Yeti 160E T1

E-MTB Najlepšia kúpa roka 2022: Orbea RISE M-Team

Najlepšie e-MTB pod 6500 eur: Merida eOne Sixty 975

Najlepšia kúpa pod 6500 eur: Orbea RISE H15