Menu
Official distributor
14.04.2021

CHRÁŇME NAŠU PRÍRODU - NAŠE IHRISKO

Kam ste sa v poslednej dobe vybrali na svojom horskom bicykli? Asi niekam do prírody, však? Výšľap horou, ktorú obklopujú majestátne stromy a zjazd po koreňoch zeleného lesa… Jazdiť v krásnej, takmer nedotknutej krajine je jednoducho dobrodružstvo. A láska k prírode je to, čo nás všetkých spája.

Dokonalosť prírody a vaše zážitky sú inšpiráciou aj pre divíziu MTB oblečenia spoločnosti SHIMANO, aby vytvárala pohodlné, odolné a funkčné oblečenie pre vaše výjazdy a zároveň toto životné prostredie, naše cyklistické ihrisko, ochraňovala.

Pripojte sa k nášmu projektu na ochranu našej prírody. Podnikáme kroky na zníženie nášho ekologického dopadu a pozitívnym spôsobom prispievame k ochrane prírody a vidieckych komunít. V spolupráci s Treedom, online platformou, ktorá uľahčuje výsadbu stromov drobným farmárom vo vidieckych oblastiach, vysadíme lesný porast SHIMANO MTB. Zasadíme spolu 5 000 stromov v Madagaskare a Guatemale.

NAŠE PROJEKTY

V spolupráci s Treedom sme sa rozhodli výsadbu uskutočniť v dvoch oblastiach. Na Madagaskare, v blízkosti obce Vohiday, kde vysadíme nielen lesné, ale aj ovocné stromy. Pomôžeme tým zabezpečiť udržateľný príjem pre miestnych farmárov a vytvoríme prostredie, kde ovocné stromy majú vyššiu hodnotu, ako tie, ktoré sa používajú na ťažbu dreva. V severnej Guatemale, v okrese Petén, sú zas ideálne podmienky na pestovanie kávy a taktiež ovocných stromov, ktorých plody zabezpečia príjem a výživu pre vidiecke komunity v tejto oblasti.

AKO TO POMÔŽE?

Lesný porast, ktorý divízia MTB oblečenia Shimano tento rok vysadí, bude postupne prispievať k zníženiu množstva oxidu uhličitého vo vzduchu a dodaniu atmosferického kyslíka. Výsadbou ovocných stromov sa však výhody neobmedzujú iba na boj proti globálnemu otepľovaniu; ako rastú, prispievajú k finančnej udržateľnosti jednotlivých malých poľnohospodárov. Prosperovať bude nielen farmár, predajom úrody, ale aj samotná príroda po ďalšie roky. Stromy pomôžu predchádzať erózii pôdy, prispejú k jej zdraviu a prerastú do ekosytému, ktorý je schopný v priebehu nasledujúcich 10 rokov odstrániť z atmosféry viac ako 400 000 kilogramov CO2.

Tento dopad sa však nebude obmedzovať iba na srdce Európy, alebo na oblasť horskej cyklistiky v Severnej Amerike. Globálne otepľovanie je celosvetovým problémom, rovnako ako potravinová bezpečnosť. Projekt "Protect our Playground" (Chráňte naše ihrisko, teda našu prírodu) je preto medzinárodnou iniciatívou. Horskí cyklisti budú môcť online sledovať tento agro-lesnícky projekt a rast lesa Shimano MTB v dvoch oblastiach sveta. Sledujte dozrievanie rôznych druhov ovocia, kávy a rastlín Tephrosia TU. Zistíte, kde sú stromy vysadené a dozviete sa viac o farmárskych rodinách, ktorým tento projekt pomôže napredovať.

UROBME TO SPOLU

Tento projekt predstavuje priamy a efektívny spôsob pomoci prírode a miestnym komunitám. Vieme, že toto je iba malý krok k čistejšej a zdravšej planéte, no znižovanie nášho dopadu na životnné prostredie udržateľným spôsobom je dôležité pre zachovanie takej prírody pre ďalšie generácie, akú si ju chceme vychutnať vždy, keď ideme jazdiť.

A pýtate sa ako môžete pomôcť vy? Robte to, čo máte najradšej, jazdite na bicykli a chráňte planétu s Teedom a oblečením SHIMANO MTB.

znoz4xkzrrqkhpzijxxc-protect-our-playgro.jpeg
thgso9zkrdiajgdzg2a5-protect-our-playgro.jpeg
ovjhhsctszmg6bjujc9m-protect-our-playgro.jpeg
ktej-qxpj-ormm-1615228703909.jpeg
id07z1qerlun6mhqfmbh-protect-our-playgro.jpeg
hldhg7tnq7sh8gbxret1-protect-our-playgro.jpeg
cp4j9ly5tqsmihwc8wcu-protect-our-playgro.jpeg
8dkfxyp9r1grwlxgzxty-protect-our-playgro.jpeg