Menu
Official distributor
18.09.2018

Víťazstvo Yatesa na Vuelte prinieslo pre Shimano hetrik na Grand Tours

Víťazstvo Simona Yatesa na 73. Ročníku pretekov Vuelta a España nepredstavuje len čistý zásah britských jazdcov na tohtoročných Grand Tour pretekoch, je aj hetrikom víťazstiev na komponentoch Shimano, ale aj prvým víťazstvom na Grand Tour pre Shimano Dura-Ace powermeter. Yates, Thomas a Froome zvíťazili na pretekoch Vuelta a España, Tour de France a Giro d´Italia na komponentoch Shimano. Už druhý rok v rade víťazi všetkých troch Grand Tour jazdili so sadou Shimano Dura-Ace R9100.

Víťazstvo jazdca tímu Mitchelton-Scott sa uskutočnilo na jeho bicykli Scott Addict RC, vybavenom vlajkovou loďou Shimano sád, elektronickou sadou Dura-Ace Di2 R9150, so stredom Dura-Ace 53/39Z a s 170 mm kľukami, integrálnym powermetrom Dura-Ace (FC-R9100-P). Yates si vybral pre doladenie svojho Shimano pohonu kolesá Dura-Ace C24, C40 alebo C60 a pedále Dura-Ace SPD-SL.

Yates nasledoval víťazstvo Gerainta Thomasa na Tour de France a Chrisa Frooma na Giro D'Italia, ktorí taktiež jazdili na komponentoch Shimano Dura-Ace a zopakovali tak úspech z roku 2017, v ktorom Tom Dumoulin (Giro) a Chris Froome (Tour & Vuelta) vyhrali celkovú klasifikáciu taktiež s komponentami Shimano Dura-Ace.

Hennie Stamsnijder, bývalý jazdec Grand Tour a súčasný šéf športového marketing v spoločnosti Shimano Europe: "Vyhrať Grand Tour si vyžaduje špeciálneho jazdca, ktorý sa môže oprieť o kvalitný tím a dobrú výbavu.  Ak chcete zachovať konzistenciu, ktorá je potrebná na to, aby ste jazdili tri týždne pretekov na najvyššej úrovni, je potrebné, aby sa mnohé faktory,od ktorých to závisí, spojili a fungovali na optimálnej úrovni. Sme veľmi hrdí na to, že sme v tom zohrali úlohu a pomohli Yatesovi získať prvé víťazstvo na Grand Tour."

Spoločnosť Shimano blahoželá Simonovi Yatesovi a tímu Mitchelton-Scott k víťazstvu v roku 2018, rovnako ako aj všetkým jazdcom, ktorí dokončili všetkých 21 etáp tohtoročných pretekov Vuelta a España.