Menu
Official distributor
30.07.2018

TRIUMF THOMASA NA TOUR DE FRANCE S DURA-ACE

Cyklisti jazdiaci so sadou Dura-Ace vyhrali celkovú klasifikáciu Tour de France, ale aj zelený, bodkovaný a biely dres už druhý rok v rade.

Geraint Thomas zvíťazil na trati Tour de France 2018 s celkovou dĺžkou 3 351 km, na bicykli Pinarello F10 X-Light vybavenom vlajkovou loďou Shimano, sadou Dura-Ace Di2 (elektronické radenie) R9150 (stred Dura-Ace 175mm 53/39z. a kazeta Dura-Ace 11-30z.), ktorá úspešne ubránila titul pre tím Sky.

Thomas nasledoval víťazstvo Chrisa Froomeho z roku 2015, 16 a 17, a pre britský tím, sponzorovaný značkou Shimano, tak vybojoval štvrté víťazstvo v rade. Froome skončil tento rok na treťom mieste a druhé miesto získal Tom Dumoulinom z tímu Sunweb, ktorý tiež jazdí so sadou Shimano Dura-Ace. Čistý zásah na prvých troch miestach celkovej kvalifikácie dopĺňajú komponenty Shimano na bicykli Specialized S-Works Venge, ktorého majiteľom je víťaz zeleného dresu Peter Sagan (Bora-Hansgrohe), na bicykli Specialized Tarmac SL6, na ktorom jazdí víťaz bodkovaného dresu Julien Alaphilippe (Team Quick Step) a na bicykli Factor, ktorý patrí víťazovi bieleho dresu Pierrovi Latourovi (Ag2r-La Mondiale).

Na tohtoročnej Tour bolo množstvo jazdcov, ktorí uprednostnili kotúčové brzdy pred ráfikovými brzdami. Kotúčovú sadu R9170 Dura Ace si vybralo mnoho jazdcov pre jej zlepšený výkon brzdenia a ovládania, ako aj pre nižšiu silu potrebnú na dosiahnutie rovnakého brzdného účinku, ako ponúkajú ráfikové brzdy. Súčasný majster sveta Peter Sagan jazdil na svojom bicykli S-Works Venge s kotúčovými brzdami na všetkých troch etapách, ktoré tento rok vyhral.

Shimano blahoželá Geraintovi Thomasovi a tímu Sky k víťazstvu na Tour de France 2018 a taktiež blahoželá všetkým jazdcom, ktorí dokončili všetkých 21 etáp tohtoročnej Tour de France.