Menu
Official distributor
05.03.2020

Spoločnosť Shimano sa stala oficiálnym partnerom EWS a EWS-E

Shimano sa stalo oficiálnym partnerom EWS a EWS-E v oblasti prevodových, brzdových a pohonných jednotiek. Spoločnosť vyrábajúca cyklo komponenty sa rozhodla pre vrcholné partnerstvo.

Spoločnosť Shimano, jeden z najznámejších výrobcov cyklistických komponentov, dnes oznámila, že sa stala oficiálnym partnerom Enduro World Series  a E-bike Enduro World Series v oblasti prevodoviek, bŕzd a pohonov.

Spoločnosť Shimano je od uvedenia DEORE pohonu v roku 1982 popredným výrobcom komponentov pre horské bicykle, ktoré sú navrhnuté tak, aby zvládli výkon na najvyšších úrovniach. Či už sú pretekári Enduro World Series ponorení v bahne kolumbijského lesa alebo zdolávajú skaly veľkosti auta pod Matterhornom, vždy kladú najvyššie možné nároky na svoju výbavu. A preto sa toto partnerstvo dokonalé pre obe strany.

Spoločnosť Shimano sa takmer štyri desaťročia zameriava na zlepšovanie offroadových  výkonov pretekárov, čo potvrdzujú aj najnovšie 12-rýchlostné pohony HYPERGLIDE +. Tie ponúkajú bezprecedentnú technológiu radenia a rozsah prevodových stupňov do takej miery, aby uspokojili súčasné potreby horských cyklistov. Taktiež, sú vzájomne kompatibilné medzi sadami SLX, XT a XTR.

Dôkladným skúmaním procesu interakcie medzi reťazou, kazetou a prevodníkom a implementáciou najnovšieho 12-rýchlostného hnacieho ústrojenstva Shimano HYPERGLIDE+, sme umožnili jazdcom radiť rýchlosti s neuveriteľnou ľahkosťou a presnosťou aj pri veľkom zaťažení.  Bez ohľadu na terén, majú enduro pretekári  v súčasnosti spoľahlivé a odolné radenie, ktoré im umožňuje zanechať svoju stopu - „Make Your Mark.“

„Spoločnosť Shimano má dlhoročnú tradíciu podporovania elitných svetových podujatí v horskej cyklistike a sme hrdí na to, že môžeme odteraz sponzorovať a podporovať aj Enduro World Series a E-bike Enduro World Series. Elitná úroveň konkurencie v rámci EWS je pre nás skvelá príležitosť preverovať a ďalej zdokonaľovať naše výrobky pre MTB a E-bike kategórie. Tešíme sa na dlhodobú spoluprácu so spoločnosťou Enduro World Series,“ povedal Taizo Shimano, vedúci divízie Bicycle Business Division spoločnosti Shimano, Inc.

Tieto pocity opätoval aj generálny riaditeľ Enduro World Series Chris Ball.
Všetci tu v EWS sme nesmierne nadšený z tejto príležitosti, najmä pokiaľ ide o náš vzťah so Shimano,“ uviedol. Faktom je, že horská cyklistika je vrytá v srdci našej spoločnosti, a prakticky my všetci sme používali produkty Shimano doslova od prvých pár metrov nášho dvojkolesového života. V takom živom, zdravom a konkurenčnom priemysle sa iba málo značiek približuje povesti technologického priekopníka, akým spoločnosť Shimano je. Tešíme sa na spoluprácu s touto spoločnosťou, aby sme mohli spoločne ďalej rozvíjať silnú tradíciu Shimano vo výrobe pretekárskych  produktov.“

Úvodné kolo svetovej série Enduro 2020 sa malo konať 27. a 28. marca v Manizales v Kolumbii, ale kvôli vírusu Covid-19, budú preteky odložené. Prvé EWS-E preteky sa preto budú konať 18. a 19. júla vo Valbergu vo Francúzsku.

 

z7rrmk3wsbmgnni9ezlo-worldchamps-msa-392.jpg
wumnxnuwrfsnvkwy37dx-ews19-whistler-byki.jpg
t2lub3qcsdqbmu88k7hg-ews19-whistler-byki.jpg
m96nz7brzw7vmdxydyjf-worldchamps-msa-562.jpg
kvlpndjruuny69zmjq6c-shimano-ews19-derby.jpg