Menu
Official distributor
21.07.2022

Shimano za pedálmi mladej generácie

Autá s logom Shimano, ktoré vidíte na trati na Majstrovstvách sveta, na Tour de France, Giro d'Italia či iných prestížnych klasikách ako sú Paríž-Roubaix, Liège-Bastogne-Liège a na rôznych ďalších cyklistických podujatiach, sú oveľa viac ako iba príležitosťou budovať túto svetovú značku.

Pre jazdcov znamenajú istotu, že v ťažkej chvíli pred pretekom, alebo na trati ich profesionálni mechanici z týchto áut podržia. Vtedy prichádza Shimano a podáva cyklistom pomocnú ruku. My prichádzame na Európsky olympijský festival mládeže do Banskej Bystrice ako hlavný technický partner v dňoch 26.-28. júna 2022.

Shimano podporuje najväčších svetových pretekárov už vyše 20 rokov. Minulý rok ste nás mohli vidieť na historicky prvých amatérskych pretekoch L´Etape s atmosférou Tour de France v Bratislave. Sme hrdí na to, že môžeme v technickej podpore pokračovať aj v Banskej Bystrici, tentokrát pre nádejné, mladé cyklistky a cyklistov.

Na trati budeme výnimočne s piatimi Shimano neutrálnymi vozidalmi. V utorok, 26.7. a vo štvrtok 28.7. na časovke a cestných pretekoch dievčať aj chlapcov. Na každom aute budeme mať pripravené dva juniorské bicykle, ktoré v prípade potreby zabezpečia pretekárom, aby úspešne dorazili do ciela.

V takýchto vozidlách nemôžu chýbať ani náhradné kolesá a najdôležitejšie komonenty. Na doplnenie energie budeme mať pre pretekárov k dispozícii výživu od Namedsportu a samozrejmosťou budú fľaše s čistou vodou. Ale predovšetkým, v každom aute budú sedieť dvaja profesionálni mechanici, pripravení na zásah. Za zmienku rozhodne stojí bývalý mechanik z tímu Bora Hansgrohe Milan Sihelský a profesionálny cyklista Milan Baréniy, ktorý sa pýši viacnásobnými titulmi, medzi ktorými je aj ten najvzácnejší - svetový.

Držíme palce, aby nastupujúca generácia cysklitov na tomto podujatí úspešne naštartovala svoju kariéru. Veď kto iný, keď nie mladí, motivovaní ľudia vkladajú do pretekov svoje srdce. Rovanko, ako celý Shimano tím do tohto výnimočného podujatia.

Ak chcete o EYOFe vedieť viac, navštívte webovú stránku organizátora EYOF.