Menu
Official distributor
14.02.2022

SHIMANO T.E.C. KURZY ODTERAZ VYUŽÍVA UCI VO VÝCVIKOVOM PROGRAME MECHANIKOV

Union Cycliste Internationale (UCI) a jej Svetové cyklistické centrum (WCC) rozšíria v roku 2022 svoj školiaci program mechanikov vďaka vzdelávacím kurzom Shimano Technology Education and Certification.

Čo je Shimano T.E.C.?

Shimano T.E.C (S-TEC) je školiaci a vzdelávací program Shimano pre cyklistický priemysel.

Kurzy sa poskytujú prostredníctvom online vzdelávacej platformy zameranej na mechanikov a obchodnícky personál po celom svete. S-TEC je k dispozícii predajcom v 189 krajinách sveta s 30 000 členmi len v Európe. Európske kurzy majú titulky v 10 jazykoch a v roku 2021 platforma zaznamenala viac ako 200 000 absolvovaných kurzov. Na výber je približne 180 živých kurzov.

Od februára 2022 bude Shimano poskytovať návody a inštruktážne videá, ktoré odborníci UCI doručia mechanikom po celom svete. Príspevok Shimana k školiacemu programu posilňuje partnerstvo s UCI, ktoré sa datuje od roku 1999.

Myron Walraven, vedúci športového marketingu Shimano Europe: "S týmto vylepšeným aspektom nášho partnerstva s UCI sme schopní prispieť k zvýšeniu počtu vysoko kvalifikovaných profesionálnych mechanikov bicyklov na celom svete. Okrem toho sme schopní podporovať hrdinov zo zákulisia a nepriamo poskytovať kvalitný cyklistický zážitok pre malých aj veľkých, amatérov i profesionálov po celom svete.“

Kurzy mechanikov WCC UCI sú zamerané na ľudí, ktorí chcú vykonávať profesiu mechanika. Program je rozdelený do troch úrovní: 

  1. Úroveň 1 je trojdňový úvodný kurz, ktorý je možné absolvovať online; 

  2. Úroveň 2 je dvojtýždňový kurz pre rozvíjajúcich sa mechanikov, ktorí sa kurzu musia zúčastniť osobne; 

  3. Úroveň 3, trvá tiež dva týždne a má osobnú formu, je pre skúsených mechanikov, ktorí budú pracovať pre tímy alebo ich národnú federáciu.

Len v roku 2021 bolo vyškolených 60 mechanikov na troch úrovniach na kurzoch, ktoré poskytli odborníci UCI v jej ústredí v Aigle vo Švajčiarsku (32), v Káhire v Egypte (16) a v Luoyang v Číne (12). Pre rok 2022 Shimano vytvorilo špecifické videá, ktoré budú použité na kurze 1. úrovne. Účastníci dvoch pokročilejších kurzov budú mať prístup k existujúcim videám na platforme Shimano T.E.C.

Riaditeľ UCI WCC Vincent Jacquet privítal pomoc Shimana ku kurzom: „Profesionalizácia ľudí pracujúcich v cyklistike je jedným z našich poslaní a poskytnutím prístupu k ich tréningovým videám nám Shimano pomáha zabezpečiť, že mechanici na celom svete budú vyškolení na najvyššej možnej úrovni."

Účastníci kurzov UCI WCC sa učia zručnostiam ako stavanie bicyklov, vypletanie kolies, údržba, servis, príprava na preteky, ale aj pozície na bicykli. Mnoho bývalých účastníkov pokračovalo v práci pre svoje národné federácie, profesionálne tímy, miestne kluby alebo si založili vlastné predajne bicyklov. Očakáva sa, že stovky účastníkov budú mať v roku 2022 úžitok zo školiaceho programu mechanikov s 10 kurzami naplánovanými na troch úrovniach.

Pre viac informácií o Shimano T.E.C. kurzoch kontaktuje svojho miestneho distribútora. Ak chcete získať ďalšie informácie o kurzoch UCI, žiadatelia musia napísať na formation@uci.ch.
 

414353-formation-mechanic-3-da7c03-origi.jpeg
414352-formation-mechanic-2-77bb66-origi.jpeg
414350-formation-mechanic-1-8f5d00-origi.jpg