Menu
Official distributor
19.01.2021

SHIMANO MODRÁ BUDE POSKYTOVAŤ NEUTRÁLNU PODPORU NA TOUR DE FRANCE

V nadväznosti na svoje historické partnerstvo s La Vuelta, Shimano a A.S.O. teraz rozširujú svoju spoluprácu aj na Le Tour de France, či iných prestížnych klasikách ako sú Paríž-Roubaix, Liège-Bastogne-Liège, la Flèche Wallonne, Paris-Tours, a tiež na podujatiach ako L’Etape du Tour a Roc d’Azur.

Pretekári vo všetkých ženských a mužských A.S.O. pretekoch budú podporovaní prvotriednym svetovým neutrálnym tímom Shimano.

Pri príležitosti storočnice spoločnosti, Shimano s hrdosťou ohlasuje predĺženie partnerstva s organizáciou Amaury Sport Organisation (A.S.O.), ktorá je vlastníkom prestížnych etapových pretekov ako Tour de France, Vuelta, Paríž-Nice a Critérium du Dauphiné, ako aj prestížnych jedno-dňových klasík ako sú Paríž-Roubaix, Liège-Bastogne-Liège, Flèche Wallonne či Paris-Tours.

V rámci partnerstva bude spoločnosť Shimano využívať 20 rokov svojich skúseností s neutrálnou podporou a know-how na podporu všetkých pretekárov vo vybraných A.S.O. pretekoch bez ohľadu na to, akú značku hnacieho ústrojenstva používajú a bude im pomáhať, aby ich bicykle dosahovali optimálnu úroveň fungovania. Ikonická modrá farba Shimano bude zdobiť vozidlá s neutrálnou podporou vo všetkých svetových pretekoch A.S.O., kontinentálnych a ženských pretekov a ponúkne tak všetkým jazdcom pomoc pri rýchlom návrate na cestu v prípade nárazu alebo nejakého mechanického problému.

Nová dohoda dopĺňa 20-ročný neutrálny program podpory spoločnosti Shimano. Ten vznikol najskôr na jarných klasikách ako sú Okolo Flámska a Amstel Gold, pokračoval do La Vuelty, kde má spoločnosť Shimano už silné pracovné vzťahy s A.S.O. a neskôr sa pridáva aj Giro D'Italia, čo spoločnosti Shimano pomáha stať sa obľúbenou značkou ako pre spotrebiteľov tak aj zákazníkov.

Taizo Shimano, výkonný viceprezident, uviedol: „Za sto rokov našej existencie sme veľmi nadšení, že môžeme začať novú kapitolu našej športovej histórie. S hrdosťou oznamujeme partnerstvo na podporu podujatí A.S.O. s neutrálnou podporou. To znamená, že poskytneme prvotriednu podporu pretekárom na podujatiach A.S.O., aby sa vrátili späť na cestu a rýchlo späť do pretekov.

„Úlohou spoločnosti Shimano je inšpirovať ľudí k športu a udržiavať ich bicykel v najlepšej možnej kondícii. Dôležitou neutrálnou podpornou úlohou, najmä pri najnáročnejších pretekoch cyklistiky - a tiež pri jedných z najsledovanejších športových udalostí na svete - je, že nám umožní urobiť práve to.  

„Spolupráca s A.S.O. umožní spoločnosti Shimano poskytovať väčšiu podporu športu a väčšiu podporu športovcom, aby mohli podávať výkony na najvyššej možnej úrovni.
„Ako spoločnosť sme hrdí na kvalitu práce, ktorú vykonávajú tisíce globálnych predajcov Shimano. Toto partnerstvo s A.S.O. je najlepším príkladom služieb, ktoré poskytujú. Dúfame, že nie len toto partnerstvo inšpiruje novú generáciu ľudí k častejšiemu jazdeniu na bicykli, ale dúfame, že ľudí inšpirujeme k dôvere v kvalitu našich výrobkov. “

Yann Le Moënner - výkonný riaditeľ Amaury Sport Organisation: "Sme neuveriteľne radi, že sme rozšírili naše partnerstvo o tak inovatívneho hráča akým je Shimano. Partnerstvo na všetkých našich profesionálnych a amatérskych cyklistických podujatiach s rodinným podnikom a priekopníkom v cyklistickom svete svedčí o našom záväzku ponúkať vynikajúcu podporu športovcom, ako aj všetkým cyklistom zúčastneným na našich podujatiach. Vďaka inovácii a neustálom udržiavaní dokonalosti, ktorú značka poskytuje počas svojej 100-ročnej existencie, je spoločnosť Shimano rozhodujúcim hráčom vo svete i v každodennom cyklistickom priemysle. Shimano je značka, s ktorou sme hrdí na to, že sa spájame. “

Prvé nasadenie spoločnosti Shimano pre spoločnosť A.S.O. tento rok sa bude konať na pretekoch Paríž - Nice, ktoré začínajú vo francúzskej Saint-Cyr-l'École v nedeľu 7. marca 2021.

neutral-support-yorkshire.jpg
corvos-00030834-027.jpg
20201024vue2027-baixauli-studio-c.jpg
20190825vue1008-photogomezsport-jose-ant.jpg
20180930-shimano-wk-wielrennen-foto-jori.jpg
20180929-shimano-wk-wielrennen-foto-jori.jpg
20180927-shimano-wk-wielrennen-foto-jori.jpg
376200-20201024vue2027-baixauli-studio-c.jpg
376046-245o5nzq-dvi2-84a438-original-161.jpg