Menu
Official distributor
11.02.2022

Predstavujeme novú sériu ELITE PRO

Elite prichádza s jedinečnou príležitosťou. Vytvorili totiž fantastickú možnosť pre cyklistickú komunitu. Od štvrtka 17. februára budú organizovať mesačné preteky na Zwifte s názvom Elite Pro Series.

Profesionálni cyklisti dostali pozvánku, aby sa zoradili a pretekali bok po boku s cyklistami z celého sveta pomocou platformy Zwift. Amatérski jazdci teda dostávajú špeciálnu príležitosť zmerať si svoje schopnosti s tými najlepšími.

Nebudú žiadni víťazi a ani porazení. Profesionálni pretekári a ich tímy budú mať šancu spojiť sa so svojou fanúšikovskou základňou cez Zwift a pretekať v globálnej komunite.

Chceme, aby súťaž bola intenzívna a zábavná!

Ako to celé funguje?

Trate sa budú meniť z mesiaca na mesiac, čo zaisťuje, že každý bude môcť pretekať na trase, ktorá najlepšie vyhovuje jeho silám. Trať zahŕňa aj jeden vysokohorský výšľap.

Pozvali sme našich šampiónov, aby jazdili s vami a mnohými ďalšími cyklistami po celom svete. Zatiaľ čo podujatia obsahujú štandardné kategórie (A/B/C/D a E len pre ženy), všetky kategórie budú štartovať spoločne, čo umožní aj jazdcom nižšej kategórie jazdiť s profesionálmi... aspoň na chvíľu!

Tímy, ktoré potvrdili účasť v prvom kole, sú Movistar Team, tím mužov aj tím žien, Movistar eTeam a Équipe Cycliste Groupama-FDJ.

6 profesionálov na mesiac február:

Matteo Jorgenson - Movistar Team

Barbara Guarischi - Movistar Team

Tobias Ludvigsson - Groupama-FDJ

Lewis Askey - Groupama-FDJ

Vidar Mehl - Movistar eTeam 

Steph Clutterbuck - Movistar eTeam 

 

Prvé podujatie začína 17. februára o 19:30 SEČ / 18:30 GMT a bude sa konať na trati „The Magnificent 8“ na hlavnej mape  Watopia v aplikácii Zwift.

Dĺžka trate je 28,6 km a má len minimálne prevýšenie (131 m). Táto trasa je pomerne rovinatá, jediné stúpanie je reverzný Hilly KOM.

Súťaž bude intenzívna a zábavná a aj keď neočakávame, že budeme niekde vpredu, už len to, že sme na pretekoch s množstvom profesionálov, je dostatočne vzrušujúce.

Tešíme sa na teba na štartovej čiare.

Rozvrh pretekov a registrácia na jednotlivé preteky:

 

 

1200x628-formati-social-elite-pro-series.jpg