Menu
Official distributor
18.08.2017

MIMORIADNY ÚSPECH PRE SHIMANO NA TOUR DE FRANCE

Jazdci, jazdiaci komponenty Shimano, získali na Tour de France všetky dôležité dresy – žltý, zelený, bodkovaný a biely – a všetky etapové víťazstvá.

Ide o bezprecedentný úspech. Každú etapu Tour de France 2017, ako aj všetky hlavné klasifikácie vyhrali jazdci, ktorí pretekajú s komponentami Shimano. Od otváracej časovky, ktorú vyhral Geraint Thomas z tímu Sky používajúci časovkárske komponenty Dura Ace R9150, až po finálnu etapu v Paríži, ktorú vyhral Dylan Groenewegen z tímu LottoNL-Jumbo, boli bicykle všetkých jazdcov vybavené komponentami Shimano Dura-Ace.

Chris Froome získal titul v celkovej kvalifikácii na Dura-Ace radiacich komponentoch, brzdách, kolesách a pedáloch. Jeho bicykel vybavený riadítkami s integovaným predstavcom PRO Stealth a omotávkou PRO mu umožnil nosiť žltý dres v 14 etapách z celkového počtu 21 a dosiahnuť štvrté víťazstvo v celkovej kvalifikácii za posledných päť rokov. Michael Matthews a Warren Barguil z tímu Sunweb vyhrali bodovaciu a vrchársku súťaž (zelený a bodkovaný dres) a Simon Yates z tímu Orica-Scott vyhral celkovú kvalifikáciu do 25 rokov (biely dres). Všetci jazdci používali komponenty rady Shimano Dura-Ace R9150 s variabilným rozsahom prevodových stupňov, ktoré poskytujú najlepšiu úroveň prevodového výkonu pre všetky situácie, ktoré sa vyskytujú na najslávnejších cyklistických pretekoch na svete.

TDF victory campaign

Jedným z najproduktívnejších jazdcov v tomto roku bol Marcel Kittel z Quickstep Floor, ktorý dosiahol päť etapových víťazstiev vrátane prvého na hydraulických kotúčových brzdach Dura-Ace 9170 značky Shimano. Marcel Kittel, Quick-Step Floors: "Kotúčové brzdy sú veľkým krokom vpred v technologickom vývoji, ktorý máme pred nami. Najmä na mokrom povrchu pomáhajú jazdcom lepšie brzdiť. "

Warren Barguil mal možnosť v boji o body vo vrchárskej súťaži využiť power meter Shimano FC-9100–P. Warren Barguil, Team Sunweb: "Moje prvé dojmy z powermetra Shimano sú veľmi dobré. Údaje sú konzistentné, je veľmi jednoduchý na používanie a jeho váha je úplne zanedbateľná. Vynikajúce!"

Záverečnú etapu tohto ročníka Tour de France vyhral Holanďan Groenewegen, ktorý na jeho tímovom bicykli Bianchi používa nielen Shimano Dura-Ace komponenty, ale preteká aj v tretrách Shimano S-PHYRE RC9, oblečení S-PHYRE a okuliaroch  rady R od značky Shimano.

Shimano DURA-ACE

Z 22 súťažných tímov, ktoré pretekali v tomto roku, bolo osem priamo sponzorovaných  značkou Shimano - Francaise Des Jeux, Trek-Segafredo, LottoNL-Jumbo, Team Sunweb, Orica-Scott, BMC, Bora-Hansgrohe and Team Sky. Tieto tímy vyhrali spolu 11 etáp vrátane šiestich rozhodujúcich horských etáp (etapy 13-18). Šéf športového marketingu spoločnosti Shimano Europe Rudy Bouwmeester: "Sme hrdí na to, že môžeme spolupracovať s najlepšími tímami a jazdcami na svete. Vytváranie úzkych pracovných partnerstiev s tak vysokou kvalitnými tímami a jazdcami je hlavnou súčasťou našej stratégie vývoja produktov. Začiatkom roku 2017 sme dodali World Tour tímom Dura-Ace R9150 a je úžasné vidieť všetky preteky a klasifikácie, ktoré naši partneri odvtedy vyhrali. Od monumentov na jarných klasikách k celkovým víťazstvám na Giro d'Italia a Tour de France."